PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833338}
6,7 6 143
oceny
6,7 10 1 6143
Mały Zgon
powrót do forum serialu Mały Zgon

Tak się czuję po trzech odcinkach.Muszę przyznać ,że spodziewałem się więcej.Serial to kryminał z elementami czarnej komedii.W momencie gdy zobaczyłem w nim ufo ,to wiem że ktoś tu nieźle odleciał.Wcześniej też nie było wiele lepiej.Niespodziewana zamiana ról,czy dziadek z wnuczką podróżujący camperem,by pomścić psa.Szkoda bo potencjał ogromny.Scena strzelaniny w hotelu ,bardzo mi się podobała.Niektóre żarty na siłę i humor raczej niskich lotów.

ocenił(a) serial na 9
M4t30

w dziadku i wnuczce widzę parodię "Leona zawodowca" i "Od zmierzchu do świtu" ;)
moja ulubiona scena to kościół i pod kościołem :D rewelacja!
pisiory będą się burzyć ;P

ocenił(a) serial na 7
Kasha

No i chyba też John Wick...

ocenił(a) serial na 9
M4t30

Ufo to nawiązanie do Fargo!

ocenił(a) serial na 7
pdziobek

W tym serialu jest tyle nawiązań do innych filmów i seriali, że jeśli jest się typem widza, który nie dostrzega takich szczegółów, albo takim, który mało w życiu widział to oglądanie Małego Zgonu po prostu nie ma sensu.

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

Powiedz mi jaki jest sens takiego serialu ? Skoro to zlepek the best of z innych seriali/filmów?Co do nawiązań zauważyłem ich znacznie więcej.Zaraz dojdziecie do wniosku ,że ten pies to też nawiązanie do Underdog'a ,bo tam ruscy powiesili mu psa i też go pomścił, a kamper to nawiązanie do Breaking Bad czy filmu Millerowie...
Moje spostrzeżenia :
Program ochrony świadków -> Odwróceni
Postać szefa i jego ludzi -> Poranek Kojota/Czas Surferów
Płonący haszysz -> Drogówka
Kryjówka na Mazurach -> Ozark
Anioł w oknie -> Wszyscy jesteśmy Chrystusami.

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Na takiej samej zasadzie działa Stranger Things, który odniósł ogólnoświatowy sukces.

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

Stranger Things to trochę co innego,ja odebrałem je jako mix Goonies z Sci_Fi.

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Serio? Widzisz tam tylko nawiązanie do Goonies?

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

Właściwie to skojarzyło mi się jako pierwsze ,znalazłbym więcej nawiązań ale nie chce mi się rozdrabniać ,bo bym musiał sobie dokładnie przypomnieć serial.

M4t30

I jeszcze mały czołg porucznika Grubera z Allo allo

ocenił(a) serial na 9
McGyverPL

o to to, co moment wybuchaliśmy śmiechem przekrzykując się w tytułach, uwielbiam ten typ zabawy :) wyczuwałam też ostrą kpinę z Lyncha, Tarantino i Spielberga :)

ocenił(a) serial na 7
Kasha

Jeszcze kpina z Desperado Rodrigueza ,strzelania w hotelu z gitarą w tle .

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

ująłeś to idealnie

ocenił(a) serial na 7
M4t30

Machulski to jednak jest gość. Więcej takich stylowych seriali bym sobie życzył!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones