Mały Zgon
powrót do forum 1 sezonu

Świetna obsada: Seniuk świetna, Grabowski rewelka, Mączka bardzo dobry i reszta też prawie same zachwyty, ale to co robi Grzegorz Przybył to jest mistrzostwo!!! Rola Stefana jest dla niego jak ulał, MEGA!!! nie dość, że naturalny to zabawny!!! Słowa uznania, brawo. Skąd on się wziął? Nigdzie go nie widziałem.
Żeby nie było tak kolorowo to trochę niedociągnięć w scenariuszu, niektóre wątki nieco słabsze, ale nie czepiajmy się. Od lat w Polsce nie powstał lepszy serial.

ocenił(a) serial na 10
BratPit_3

Aha i jeszcze jedno. Muzyka jest po prostu RE-WE-LA-CYJ-NA!!!. Po 6 odcinkach muszę przyznać że twórcom wyszło świetne kino. Jestem pod wrażeniem!!!

ocenił(a) serial na 9
BratPit_3

A zwróciłeś uwagę na fenomenalną scenę graną przez Seniuk i Przybyła w 7 odcinku ok. 38 minuty, gdy ten drugi trenuje swoje przemówienie ? Gdy Seniuk kpi z niego zza ściany facetowi puszcza już aktorska gra i sam dostaje śmiechawy, która na pewno została wyłapana przez reżysera, ale szacun, że puścili to do finalnej wersji serialu, który jest przez to jeszcze lepszy. Faktycznie świetna zabawa, mimo, że początek tego nie zapowiadał. A Mączka jako Vatzlav.. mistrz

Batman_7

Pani Seniuk to klasa sama w sobie. Serial najlepszy od lat i do zasługa długiej listy tych, którzy wiedzą, co to znaczy przyzwoite kino. Tylko kostiumolodzy, charakteryzacja i montażyści nie ułatwiają odbioru. Tylko troszeczkę, na szczęście.

ocenił(a) serial na 10
BratPit_3

#Batman_7 ❤️

ocenił(a) serial na 7
BratPit_3

Trochę za dużo przechodzenia z jednej skrajności w inną skrajność. Z jednej strony jakaś małomiasteczkowa śmieszna gangsterka z przygłupawymi karkami, a z drugiej strony brutalne morderstwa z podrzynaniem gardeł na czele. Raz jest śmiesznie, a raz poważnie. Odcinek 3 męczył niesamowicie. Chyba cała prawdziwa ekipa filmowa nawdychała się haszu pod tym kościołem. Widzę porównania do Breaking Bad czy Fargo, ale to chyba już odjazd totalny. Ciekawa produkcja i warto ją pooglądać jeśli lubi się polskie kino. Ale do Watahy czy Znaków bym nie porównywał. Nie ta półka.

BratPit_3

Przybył to absolutnie znakomity aktor obdarzony nieprawdopodobną prezencją i charyzmą. Ostatnimi czasy grywał głównie w teatrze(z epizodami serialowymi pomiędzy), ale polecam zobaczyć serial 'Naznaczony' gdzie grał dużą drugoplanową rolę. Gość nawet w totalnych epizodach (jak w 'Wałęsie' Wajdy) zapada w pamięć.

BratPit_3

Tak!! Rewelacja!

BratPit_3

Dopiero obejrzałem. Miał lepsze i gorsze momenty, ale jako całość dla mnie ok. Przybył super, Grabowski w podwójnej, a nawet potrójnej roli przekonujący, Pani Seniuk klasa sama w sobie. Wątek Komana i wnuczki naciągany i niepotrzebny. Niestety rozwiązanie głównej intrygi zostawili na kolejny sezon i nie wiadomo co dalej. Soundtrack, zwłaszcza piosenka Wielki gniew świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones